SİSTEM MÜHENDİSLİĞİ

Akıllı ürünler geliştirmek daha önce hiç bu kadar zorlayıcı olmamıştı.  Geliştiriciler, geliştirme sürecinin tamamını yönetmeye olanak tanıyan, entegre bir sistem mühendisliği yaklaşımına ihtiyaç duyuyor.  Gereksinim mühendisliği, sistem mimarisi tanımı, karmaşık sistemlerin ayrıntılı modellenmesi ve simülasyonu, gömülü yazılımların geliştirilmesi süreçlerinin, ürünün tamamının bağlamı gözetilerek uzmanlıkla tamamlanması gerekiyor.

Dassault Systèmes tarafından sunulan Sistem Mühendisliği çözümü, karmaşık “siber fiziksel” ürünler geliştirmek için gerekli disiplinler arası modelleme, simülasyon, doğrulama ve iş süreci desteğini tamamen entegre eden, benzersiz, açık ve genişletilebilir bir geliştirme platformu sunar. Kuruluşların sistem ve ürün geliştirmenin toplam maliyetini azaltan, birleştirilmiş performansa dayalı bir sistem mühendisliği yaklaşımı kullanarak, değişiklik taleplerini hızlı bir şekilde ve kolayca değerlendirebilmelerini ya da yeni ürünler veya sistem değişkenleri geliştirebilmelerini sağlar.

Avantajlar

  • Karmaşık sistemlerin ve ürünlerin geliştirme ve onaylama süreçlerini hızlandırmak için sınıfının en iyisi, model tabanlı bir sistem geliştirme platformundan yararlanın.

  • Birinci sınıf gereksinimler mühendisliği sayesinde, piyasa gereksinimlerine ve düzenlemelerine uyduğunuzdan emin olun ve pazara sunma süresini kısaltıp giderleri düşürün.

  • Birden çok operasyonel, işlevsel ve bileşen görünümü sayesinde, eksiksiz bir sistem mimarisi tanımlamak için tüm disiplinler arasında işbirliği yapın.

  • Modelica tabanlı modelleme ve simülasyon aracılığıyla birden fazla mühendislik disiplinini kapsayan karmaşık ürünlerin ve sistemlerin davranışını doğrulayın.

  • Karmaşık mekatronik ürünlerin ve sistemlerin geliştirilebilmesi için 3DEXPERIENCE simülasyonundaki akıllı gömülü sistemlerden yararlanın.