Hakkımızda

1995 yılında CAD/CAM alanında teknik destek ve danışmanlık hizmeti vermek için Yenasoft Yazılım kuruldu. Kalıp tasarımı ve yüksek hızda kalıp çekirdeği işleme konularında birçok firmaya hizmet verdik.

2000’li yıllarda 5 Eksen işleme, Millturn ve kayar otomatların kullanımı artmaya başladı. Biz de bu makinaların programlanması, zaman çalışması ve hassas yüzeyler elde edilmesi konularında uçak, savunma ve otomotiv sektörlerinde hizmet vermeye başladık. 2007 Yılında Japon Mori Seiki’ye danışmanlık yaparak dünyanın birçok yerindeki takım tezgahları fuarlarında sergilenen türbin kanadından, krank miline kadar birçok parçayı işledik.

2007 yılında SOLIDWORKS distribütörlüğünü alarak Ar-Ge departmanları ve tasarım ofislerine hizmet vermeye başladık. 2014 yılında kendi makro yazılımlarımızı yazarak müşterilerimizin günlerce uğraştıkları işleri saniyeler içerisinde çözdük.

1995 yılında küçük bir atölyede 1 CNC makinası ile başlayan müşterilerimiz bugün büyük fabrikalara dönüştüler. Müşterilerimizin büyümesi ve yıllar içerisinde Yenasoft ile çalışmaya devam etmeleri bizim için gurur kaynağıdır.

Ancak organizasyonlar büyüdükçe iş yapış şekli de karmaşık hale geldi. Pandemiyle birlikte ekiplerin farklı lokasyonlardan aynı dataya ulaşıp eş zamanlı olarak çalışma ihtiyacı arttı. Endüstri 4.0 ‘la birlikte dijital dönüşüm de bir zorunluluk oldu.

Dijital dönüşümün gerçekleştirilmesi için;

1) Tüm datanın dijitalleştirilmesi

2) Bu dijital datanın doğru yönetilmesi

3) Yönetimin tek kaynak üzerinden olması

4) Firmaların proseslerinin de kaynağa entegre edilmesi gerekmektedir.

Biz de müşterilerimize dijital dönüşüm yolculuklarında Dassault Systèmes’in 3DExperience Platform çözümleri ile eşlik edebilmek için Yenaplus markasıyla yeni bir ekip oluşturduk. Müşterilerimize değer katarak ilerlememizi sürdüreceğiz.

Dassault Systèmes

3DEXPERIENCE şirketi olan Dassault Systèmes, insanlığın gelişiminde bir katalizördür. Sürdürülebilir yenilikleri hayal etmek için işletmelere ve insanlara işbirliğine dayalı 3D sanal ortamlar sağlıyoruz. Müşterilerimiz, 3DEXPERIENCE platformu ve uygulamalarımızla gerçek dünyanın sanal deneyim ikizlerini yaratarak yenilik, öğrenme ve üretimin sınırlarını zorluyor. Dassault Systèmes, 140’tan fazla ülkede, tüm sektörlerde her ölçekten 270.000’i aşkın müşteriye değer katmaktadır.

3DEXPERIENCE, Compass simgesi, 3DS logosu, CATIA, BIOVIA, GEOVIA, SOLIDWORKS, 3DVIA, ENOVIA, EXALEAD, NETVIBES, MEDIDATA, CENTRIC PLM, 3DEXCITE, SIMULIA, DELMIA ve IFWE, Fransız bir “Société Européenne” (Versailles Ticaret Sicil No. B 322 306 440) olan Dassault Systèmes şirketinin veya Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerdeki alt kuruluşlarının ticari markaları ya da tescilli ticari markalarıdır. Daha fazla bilgi için www.3ds.com sayfasını ziyaret edin.