Değer Ağında Tedarik Zincirini Dönüştürün

Görünürlük, zamanında teslimat ve ilk seferde kalite için entegrasyonu artırın.

Bugün, tedarikçi tarafından oluşturulan parçalar ve içerik, bir havacılık sisteminin değerinin %50-60’ını temsil ediyor. Mevcut hava yolculuğunun 2023 yılına kadar kriz öncesi seviyelere dönmesi beklenmese de, önümüzdeki 20 yıl içinde hava trafiğinin iki katına çıkması bekleniyor. Buna şiddetli fiyat baskılarının eklenmesiyle, Orijinal Ekipman Üreticileri (OEM’ler) ve 1. kademe tedarikçilerin tedarik zinciriyle çalışma yöntemlerini yeniden keşfetmeleri gerekiyor.

Yeni model, görünürlüğü, zamanında teslimatı ve ilk seferde kaliteyi iyileştirmek için daha yakın bir ortaklık gerektiriyor. Tedarikçilerin OEM’lerle daha iyi etkileşim sağlayabilmesi için, tedarik zincirinin bir değer ağı haline dönüştürülmesi gerekir. Bu ağ yapısı ile bireyler, gruplar veya kuruluşlar gerçek zamanlı işbirliğinin yanı sıra gerekli her türlü bilgi birikimine, beceriye ve yeteneklere tam erişim sağlayabilir.

Operasyonları optimize etmek için tüm tedarik zincirini dönüştürün:

  • Geliştirme maliyetlerini yüzde 60’a kadar düşürmek için tek bir System Digital Mockup (S-DMU) kullanarak dünya genelinde organizasyonları, departmanları ve şirketleri birbirlerine bağlayın.
  • En kârlı sonucu elde etmek için birden fazla senaryoyu hızlı bir biçimde yaratıp karşılaştırarak kârlılığı artırın.
  • Stratejik planları, envanter hedeflerini ve kaynak planlarını ortaklaşa geliştirerek zamanında teslim oranını artırın.
  • Tüm tedarik zinciri genelindeki tesis karışıklığı, darboğazlar ve üretim gecikmelerinin asıl nedenine ilişkin gerçek zamanlı uyarılarla olası üretim sorunlarından kaçının.

OEM ve Tedarikçi İşbirliğini Geliştirme

Boeing, Airbus, Dassault Aviation, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile diğer önde gelen OEM’ler artık yeni platformlar tasarlamak, mevcut uçak programlarını güncellemek, üretim sistemlerini modernize etmek ve yeni hizmetleri dağıtmak için tedarikçilerle işbirliği içinde çalışmak üzere yazılım platformlarından yararlanıyor. Bu dönüşüm çabası, tüm tedarik zincirinin çevikliğini önemli ölçüde geliştirir, kaliteyi iyileştirir ve maliyetleri önemli ölçüde düşürür.

3DEXPERIENCE® platformu, işbirliğini geliştirmek için OEM’ler ve tedarikçiler arasındaki noktaları birleştirir. Bu da; görünürlüğü geliştirir, zamanında teslimat ve ilk seferde kalite sağlar. Tedarikçiler, potansiyel üretim yavaşlamalarını önlemek, bileşenleri tasarlamak, sistemleri entegre etmek ve üretim faaliyetlerini sürekli olarak senkronize etmek için OEM’lerle sorunsuz bir şekilde etkileşime girebilir.

ÇÖZÜMLERİMİZ

Gökyüzünü Yeniden Keşfet

Konseptten bulutta sertifikasyona giden süreci hızlandırın

Detaylı Bilgi

Operasyon Mükemmelliği

Zamanında ve daha düşük maliyetlerle test yapın ve onaylayın

Detaylı Bilgi

Program
Mükemmelliği

Strateji ve yüksek program performansı geliştirin

Detaylı Bilgi

Hedefe Yönelik Ortak Tasarım

Havacılık programlarını zamanında, hedefe uygun ve şartnameye göre teslim edin

Detaylı Bilgi

Uçmak için Tasarım

Teklif verme aşamasından teslimata kadar kâr marjını artırırken çalışmalara ivme
kazandırın

Detaylı Bilgi