CATIA 3DEXPERIENCE, tüm tasarım ve mühendislik faaliyetleri için yalın ve sezgisel bir ortam sağlar. 3DEXPERIENCE Platformu tarafından desteklenen Tasarım ve Mühendislik çözümleri sunarak, birçok sektördeki her büyüklükteki şirketin inovasyon kapasitesini artırır.

Tasarım

Ürünün tarzı ve tasarımı, pazardaki başarısında önemli bir rol oynar. Şekil ve materyal yaratıcılığını geliştirirken, yüksek kaliteye ulaşmak için, fiziksel ve sanal prototipler ile doğru karar araçlarını sunar.

3D çizim, yüzey ve Class-A modellemesinden 3D baskı, tersine mühendislik, görselleştirme ve deneyime kadar CATIA; tasarım yaratıcılığı, yüzey mükemmelliği ve ürün deneyimi için gerekli tüm çözümleri sunar.

Gelişmiş yüzey modelleme

Endüstri lideri ICEM yüzey hazırlama teknolojilerini entegre eden yüzey geliştirme çözümüyle Otomotiv Class-A şekil tasarım sürecini tam olarak ele alır. En yüksek Class-A yüzey kalitesi için estetik ve ergonomik şekillerin modellenmesi, analiz edilmesi ve görselleştirilmesinde kullanılan güçlü ve sezgisel bir araç seti sunar.

Endüstriyel tasarım

3D fikir geliştirme sürecine sıfırdan veya 2D çizimlerden başlayan endüstriyel tasarımcılar, şekilleri özgürce değiştirebilir ve kavramsal aşamanın başlarında yaratıcılıklarına hız katarak daha fazla fikri keşfedebilir.

3DExperience Catia

CATIA’nın Sunduğu Gerçekçi Simülasyonaları En Etkili Şekilde Kullanmak İster Misiniz?

3DExperience Catia

CATIA’nın Sunduğu Gerçekçi Simülasyonaları En Etkili Şekilde Kullanmak İster Misiniz?

Mühendislik

Ürün ve deneyimlerin karmaşıklığı giderek artarken, performans ve kalite hedefleri de daha zorlu bir hale gelmektedir. CATIA, yüksek kaliteli mekanik ürünlerin hızlı bir şekilde geliştirilmesini sağlar.

CATIA 3D Modelleme araçlarını kullanan mühendisler ve tasarımcılar, ürün tasarım aşamasının başında temel kalite ve performans faktörleri ile ilgili bilgi edinebilir. Dijital analiz ve simülasyonla birleştirilen dijital prototip oluşturma, ürün geliştirme ekiplerinin mekanik bir ürünü sanal olarak çalışma ortamında oluşturmasını ve analiz etmesini sağlar.

CATIA, mühendislerin farklı mühendislik süreçleri için herhangi bir 3D düzeneği oluşturmalarını sağlayan bir platform sunar.

 • 3D: Kaba 3D çizimlerden detaylı endüstriyel montajlara varana dek her tür
 • 3D parçanın oluşturulmasını sağlar.
 • 2D & 3D: 2D tabanlı tasarım yöntemlerinden 3D tabanlı yöntemlere sorunsuz geçiş sağlar.
 • Süreç odaklı: Süreç odaklı araçlar, üretim sürecinin amacını tasarımın erken aşamalarında yakalar.
 • Güdümlü modelleme: Güçlü özellik güdümlü modelleme yaklaşımına dayalı, gelişmiş mekanik yüzey hazırlama teknolojileri sunar.
 • Kırılmaz ilişkisel tasarım: Yapılandırılmış montajlarda nesneler ve ilgili davranışlar arasındaki bağlantıları yönetmenin yeni bir yoludur.
 • Çizim güncellemesi: Üretken ve tutarlı çizim güncellemesi, ek kullanıcı işlemleri ihtiyacını ortadan kaldırır.
 • İşleme tasarımı: Kalıp ve prese ek olarak işleme tasarımı ve genel işlemeye yönelik geniş uygulama yelpazesi sunar.

Sistem Mühendisliği

Akıllı ürünler geliştirmek daha önce hiç bu kadar zorlayıcı olmamıştı. Geliştiriciler, geliştirme sürecinin tamamını yönetmeye olanak tanıyan, entegre bir sistem mühendisliği yaklaşımına ihtiyaç duyuyor. Gereksinim mühendisliği, sistem mimarisi tanımı, karmaşık sistemlerin ayrıntılı modellenmesi ve simülasyonu, gömülü yazılımların geliştirilmesi süreçlerinin, ürünün tamamının bağlamı gözetilerek uzmanlıkla tamamlanması gerekiyor.

Dassault Systèmes tarafından sunulan Sistem Mühendisliği çözümü, karmaşık “siber fiziksel” ürünler geliştirmek için gerekli disiplinler arası modelleme, simülasyon, doğrulama ve iş süreci desteğini tamamen entegre eden, benzersiz, açık ve genişletilebilir bir geliştirme platformu sunar. Kuruluşların sistem ve ürün geliştirmenin toplam maliyetini azaltan, birleştirilmiş performansa dayalı bir sistem mühendisliği yaklaşımı kullanarak, değişiklik taleplerini hızlı bir şekilde ve kolayca değerlendirebilmelerini ya da yeni ürünler veya sistem değişkenleri
geliştirebilmelerini sağlar.

 • Karmaşık sistemlerin ve ürünlerin geliştirme ve onaylama süreçlerini hızlandırmak için sınıfının en iyisi, model tabanlı bir sistem geliştirme platformundan yararlanın.
 • Birinci sınıf gereksinimler mühendisliği sayesinde, piyasa gereksinimlerine ve düzenlemelerine uyduğunuzdan emin olun ve pazara sunma süresini kısaltıp giderleri düşürün.
 • Birden çok operasyonel, işlevsel ve bileşen görünümü sayesinde, eksiksiz bir sistem mimarisi tanımlamak için tüm disiplinler arasında işbirliği yapın.
 • Modelica tabanlı modelleme ve simülasyon aracılığıyla birden fazla mühendislik disiplinini kapsayan karmaşık ürünlerin ve sistemlerin davranışını doğrulayın.
 • Karmaşık mekatronik ürünlerin ve sistemlerin geliştirilebilmesi için 3DEXPERIENCE simülasyonundaki akıllı gömülü sistemlerden yararlanın.