AKIŞKANLAR

Akışkanlar disiplini Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği teknolojisini kullanarak akışkanlar ve yapılar etrafında ve aracılığıyla kararlı hal ve geçici dahili ve harici akışı kapsar. 3DEXPERIENCE platformundaki yerel roller için kapsamlı özelliklere sahip bir Navier-Stokes çözücüsü kullanılır. Dahili ve harici akışkan bölgesi modelleri doğrudan CATIA ya da SOLIDWORKS tasarım geometrisinden geliştirilebilir. Bu da, entegre bir modelleme ve simülasyon imkanı sunar. 3DEXPERIENCE platformunda, akışkan simülasyonu modelleri tanımlanabilir, depolanabilir, yeniden oynatılabilir ve muhafaza edilebilir. Dolayısıyla, müşterilerin yapısal doğrulama kalitesini, güvenilirliğini ve etkililiğini arttırmak için kendi uygulamalarını geliştirmelerini ve merkezileştirmelerini sağlar.

Avantajlar

  • Tasarımları doğrulamak, uygun tasarım alternatiflerini saptamak ve sanal testlerle riski ve tasarım belirsizliğini azaltmak için parçalar, alt düzenekler ve kapsamlı düzenekler etrafında ve aracılığıyla Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) akışkan simülasyonu sağlar.

  • Tüm simülasyon termal etkiler de dahil olmak üzere, sıkıştırılabilir ve sıkıştırılabilir akış simülasyonu için güçlü bir tümleşik Navier-Stokes çözücü kullanır.

  • Roller arasında arada sırada kullananların simülasyon görevlerini etkili bir şekilde tamamlamalarına yardımcı olacak simülasyon kılavuzları yer alır.

  • Simülasyon; birleştirilmiş bir kullanıcı ortamında, doğrudan CATIA ya da SOLIDWORKS’den gelen tasarım geometrisinde gerçekleştirilir.