Yapısal Analiz

Yapıların simülasyonu doğrusal ve doğrusal olmayan statik, termal, dinamik ve darbe etkilerini modellemek amacıyla akışkanlar ve yapılar için Abaqus kullanarak yapılan Sonlu Eleman Analizini (FEA) kapsar. Gerçekçi simülasyon kapsamlı malzeme davranışını (metaller, elastomerler, kompozitler ve diğer birçok malzeme için), temas, darbe ve büyük hareketi içerir. Defo/hata analizi dahil edilebilir.  Yorgunluk simülasyonu ve yaşam döngüsü tahmini fe-safe teknolojisi kullanılarak sağlanır. CATIA & SOLIDWORKS içinde oluşturulan CAD modelleriyle doğrudan entegre edilen çok çeşitli senaryolar, tek tek parçalardan kapsamlı düzeneklere kadar etkili bir şekilde modellenebilir ve simüle edilebilir. Dolayısıyla, simülasyonun ürün tasarım ve mühendislik süreçlerinin esas bölümlerinden biri haline gelmesini sağlar.

Avantajlar

  • Abaqus ve fe-safe teknolojilerini kullanarak ürünlerin yapısal performansını çeşitli yük koşulları altında değerlendirin.

  • Doğrudan CATIA ya da SOLIDWORKS tasarım geometrisiyle bağlantılı sezgisel bir arayüzde, modelleme ve simülasyon için benzersiz bir tasarım iş akışı elde edin.

  • Tek bir bileşenin basit doğrusal analizinden, temas ve diğer sapmalarla birlikte, tüm düzeneğin kapsamlı simülasyonuna kadar, çeşitli özelliklerle çalışın.