Sonlu Eleman Analizi (FEA)

Yapısal analiz, ürünlerin gerçek yükler altında nasıl davrandığını anlamak için Sonlu Elemanlar Yöntemini (FEM) ve ilgili teknolojileri kullanır. SIMULIA yapı simülasyon teknolojisi ile ürünlerinizin dayanıklılığı ile ilgili detaylı analizlere fiziksel testler gerçekleştirmeden önce ya da onların yerini alacak şekilde cevap arayabilirsiniz.

SIMULIA Yapısal Analiz Teknolojileri

SIMULIA’nın yapısal analiz alanındaki portföyü Abaqus, fe-safe ve Tosca Structures teknolojilerini içerir. Abaqus, doğrusal ve doğrusal olmayan sonlu elemanlar analizinde pazar ve teknoloji lideridir.Hem implicit hem de explicit çözüm teknikleri mevcuttur . Fe-safe teknolojisi, dayanıklılık ve ömür hesabı tahminleri için modern algoritmalar sağlar. Tosca Structure teknolojisi, dayanıklılığı kaybetmeden ağırlığı azaltmak için parçanızın 3D şeklini ve topolojisini optimize etme yeteneği sağlar.

Fe-safe – Sonlu  Elemanlar Modelleri İçin Dayanıklılık Analiz Yazılımı

Endüstri üreticilere daha az malzeme kullanarak hafif ancak daha güçlü bileşenler sunmaları, daha düşük garanti ve geri çağırma maliyetleri ile tüm bunları daha kısa sürede yapmaları için artan baskı uyguluyor. Birçok şirket tasarım gerilimlerini hesaplamak için gelişmiş sonlu eleman analizi kullanırken, yorulma analizi genellikle elektronik tablo analizi için manuel olarak stres noktaları seçilerek yapılır. Bu, başarısızlık noktalarını kaçırmak kolay olduğundan zaman alıcı ve güvenilmezdir. Fe-safe yazılım paketi, tüm büyük FEA yazılımlarına (Abaqus, ANSYS, Nastran (MSC, NEi, NX), Pro/Mechanica) doğrudan arayüz sağlayarak, endüstrideki en zorlu uygulamaları karşılamak için geliştirilmiş yeteneklere sahip dünya lideri teknolojiye sahiptir. Fe-safe, modern çok eksenli gerilme tabanlı yorulma yöntemlerine odaklanan ilk analiz yazılımıdır. Dolayısıyla, yorulma analizi yazılımları için standartları belirler.

Fe-safe, genişletilmiş paketleme içinde yer alarak, portföydeki tüm çözüm teknolojilerine tek bir token havuzu aracılığıyla birleşik erişim imkanı sağlar. Yorulma analizinize bakılmaksızın, fe-safe tasarım sürecinize sorunsuz bir şekilde uyum sağlar ve dayanıklılık için tasarlanmış ürünler geliştirmenizi sağlar.

Fe-safe ile Hangi Analizler Yapılabilir?

fe-safe: Yüklemelerinizin ve modelinizin karmaşıklığına bakılmaksızın doğru, güvenilir çok eksenli yorulma analizi
fe-safe/Rubber: Kauçuk yorulma analizi için benzersiz, öncü teknoloji
fe-safe’de Verity Modülü: Dikişli, yapısal ve noktalı kaynaklı eklemeler için orijinal, patentli Verity™ yapısal gerilme yöntemi
fe-safe/TURBOlife: Termomekanik yorulma analizi, özgün kırılma-yorulma etkileşimi özellikleri ile birlikte SIMULIA ürün portföyündeki yazılımlar arasında sorunsuz iş akışı: Abaqus, Isight ve Tosca

Fe-safe ‘in Faydaları Nelerdir?

  • Kritik bileşenlerin ömrünü artırın.
  • Ürün geri çağırmalarını ve garanti maliyetlerini azaltın.
  • Tasarım ve test programlarını optimize edin ve doğrulayın.
  • Tek kullanıcı arayüzü içinde test ve analiz arasındaki uyumu artırın.
  • Prototip test sürelerini azaltın.
  • Analiz sürelerini hızlandırarak insan saatlerini azaltın.
  • Ürün tasarımlarının fiziksel test takvimlerini “doğru ve ilk seferde” geçtiğinden emin olun.