Esnek Üretimi Etkinleştirin

Piyasa etkilerine ve talebe uyum sağlamak için esnek fiyatlar uygulayın.

Sanki bir düğme ile kapatılmış gibi, yolcu talebinin düşmesi, tedarik kesintileri, işgücü zayıflaması, belirgin düzeyde MRO azalması ve yönetim kurulu düzeyinde finansal baskılar ile salgının dünya genelinde ve özellikle Havacılık ve Savunma endüstrisinde yaratmış olduğu şok oldukça derinden hissedilmektedir.

Havayolu endüstrisi oluşturulan siparişleri iptal ediyor, erteleme veya model değiştirme taleplerinde bulunuyor. Havayolu şirketlerinin park halindeki uçakların bakımını da yapması gerekir.

Ancak nakit tasarrufu sağlamak üzere revizyonlar ertelendiğinden, satış sonrası gelirler ciddi şekilde azaldı ve bakım temel saatlik sözleşmeler, zamanlamanın ve kapasitenin gerisinde kaldı. Havayolları, süresi dolan modellerin kullanımdan kaldırılması hakkında kararlar alırken ve filo ihtiyaçlarını yeniden değerlendirirken, uçak üretimi ile satış sonrası hizmet sağlayıcılarının kısa ve uzun vadeli talep değişikliklerini değerlendirmesi gerekir.

Ar-Ge’nin sürekli değişen tehditlere, dinamik piyasa koşullarına ve gelişen yenilikçi teknolojilere adapte olabilmesi gerekir. Şirketlerin bir yandan üretim ile talebi dinamik şekilde dengede tutarken, diğer yandan da kaliteyi ve sürdürülebilirliği artırmaları, maliyetleri düşürmeleri, çalışan güvenliği ile sağlığını korumaları ve teslimatı zamanında yapmaları gerekir.

İmalat çevikliğini artırmak için:

  • Bütçe ve zaman kısıtlamalarına uymak için 360 derece planlama, simülasyon ve gerçek zamanlı öngörüler aracılığıyla karar verme sürecini iyileştirin.
  • Birleşik değişiklik yönetimi, tam tedarikçi izlenebilirliği ve kalite sorunlarının gerçek zamanlı takibi yoluyla üretim kalitesini artırın.
  • Performansı değerlendirmek ve düzeltici faaliyetleri hemen hayata geçirmek için tedarik zinciri genelinde gerçek zamanlı izlenebilirlik yoluyla planlamayı ve yürütmeyi optimize edin.
  • Sanal montaj ve imalat planlaması aracılığıyla ilk seferinde doğrusunu teslim edin.

Üretim boyunca noktaların birleştirilmesi

Çevik ve dayanıklı şirketler neredeyse üretim başlamadan ek maliyetleri, kalite sorunlarını ve atıkları ortadan kaldırabilir. Üretim sistemlerinin stratejik geliştirmelerini planlayabilir, olası sonuçları ortaya çıkmadan önce öngörebilir, en iyi hareket tarzını belirlemek için hızla birden fazla senaryoyu simüle edebilir ve üretim sistemleri ile yöntemlerinde, pazardaki yeni sürdürülebilir talepleri karşılayacak esnekliğe sahip olabilir.

3DEXPERIENCE® platformu, kalite hedefleriyle çevik bir üretim süreci sağlamak için noktaları birleştirir. Platform buna ek olarak, pazar talebini karşılamak için “varsayım” senaryoları ile kapasite planlaması için üretim ve tedarik zinciri planlamasından faydalanma olanağı sağlar. Sorunları öngörmek ve üretim hızlarını esnek biçimde eşleştirecek proaktif önlemler almak için bir “sanal ikiz” aracılığıyla, planlama süreci ile imalat bölümünü birbirlerine bağlar.

ÇÖZÜMLERİMİZ

Gökyüzünü Yeniden Keşfet

Konseptten bulutta sertifikasyona giden süreci hızlandırın

Detaylı Bilgi

Operasyon Mükemmelliği

Zamanında ve daha düşük maliyetlerle test yapın ve onaylayın

Detaylı Bilgi

Program
Mükemmelliği

Strateji ve yüksek program performansı geliştirin

Detaylı Bilgi

Hedefe Yönelik Ortak Tasarım

Havacılık programlarını zamanında, hedefe uygun ve şartnameye göre teslim edin

Detaylı Bilgi

Uçmak için Tasarım

Teklif verme aşamasından teslimata kadar kâr marjını artırırken çalışmalara ivme
kazandırın

Detaylı Bilgi