Hizmet Olarak Ekipman

Bir makinenin çalıştığı her dakika, ek gelir demektir. Bu çözüm, daha etkili iş operasyonları ve kullanım başına ödeme veya sonuç başına ödemeye dayalı basit bir finansal model sunar. Bu model sayesinde, OEM müşterilerinin yüksek sermaye harcamaları (CAPEX) satın alma modelini işletme giderleri (OPEX) olarak yönetilen çok yıllı hizmet anlaşmalarıyla değiştirmelerine olanak tanır.

Bu iş dönüşümü, hizmet anlayışını endüstriyel ekipman ürün geliştirme sürecinin ön saflarına yerleştirir. Aynı zamanda OEM ile OEM müşterilerinin çıkarlarına uygundur. Tekrar eden bir gelir akışı sağlar ve OEM’lere gerçek zamanlı operasyon zekası yoluyla çok daha derin bir müşteri yakınlığı sunar.

null
Müşteri memnuniyetini ve satış sonrası gelirleri artırın
null
Makine bakım gereksinimlerini ürün geliştirme sürecine dahil edin
null
Ekipmanların durma sürelerini azaltın ve operasyon performansını artırın

Makine bakımını makine çalışmaya başlamadan önce planlayın

Bu çözüm, hizmet anlayışını Endüstriyel Ekipman geliştirme sürecinin ön sıralarına yerleştirir ve 3DEXPERIENCE® platformu tarafından desteklenir. Servis gereklilikleri tasarıma dahil edilerek, makinelerin bakımı daha hızlı ve daha kolay yapılabilir. Böylece durma süresi minimum düzeyde kalır. Değişiklikleri yönetmek, sorunları takip etmek ve yenilikleri hızlandırmak için erişilebilir hale getirilen mevcut bilgileri etkili bir şekilde yeniden kullanma olanağı sağlar. Bu da, kuruluşları bir üst düzeye çıkaracak yeni iş fırsatları yaratabilir.

Ekipman tarafından oluşturulan veriler dahil olmak üzere birden çok heterojen kaynaktan güncel ve güvenilir verilere erişim, kullanıcı tarafından özelleştirilmiş panolarda gösterilir.

Çözümlerimiz